Září 2012

Spletenec

24. září 2012 v 17:41 | depojeblog
Název-Spletenec
Žánr-sci-fi horor
Médium-film
Rok výroby-2009
Státy-Kanada, USA
V hlavních rolích-Adrien Brody, Sarah Polleyová, D. Hewlett
Hudba-Cyril Aufort
Kamera-Tetsu Nagaty
Stopáž-103 minut
Obsah-Mladí genetičtí inženýři Clive a Elsa, kteří se milují, pracují na tajném vědeckém projektu, o němž nevědí ani jejich kolegové. Jedná se o křížení DNA. Podaří se jim vytvořit tvora s inteligencí člověka a mrštností zvířete? V to doufají. Je to hermafrodit, ale více má z ženského pohlaví. Jednou se jim konečně zdaří takového živočicha vytvořit. Těsně po narození stvoření vypadá jako tlustý červ. Velmi rychle se vyvíjí, po dvou dnech už se podobá zajíci bez předních nohou. Později se mu zvětší oči a narostou mu přední nohy. Po půl roce se podobá člověku. Chová se jako pětiletá holčička, akorát s tím rozdílem, že nemluví. Vědci ji pojmenují Dren. Brzy zjistí, že má vysoký IQ a také, že je obojživelník. Všechno je zalité sluncem, partneři konečně mají potomka, byť byzarního. Jenomže Dren dospívá a začíná toužit po pobytu venku. Ale to není možné, jelikož se vědci obávají, že by se o ní kdokoli dozvěděl. U Dren se začíná projevovat agresivita, nemá slitování dokonce ani se svými stvořiteli. Odkoukala od nich sex a nyní ho tasí jako zbraň. Znásilní Clivea. Pro Elsu je to šok. Ale to je teprve začátek.
Moje hodnocení-napínavý snímek a velmi pěkně provedené trikové záběry, celkově se mi to moc líbilo
Obrázek-

Nová rubrika

24. září 2012 v 17:04 | depojeblog
Rozhodla jsem se udělat zde novou rubriku, recenzi na seriály, filmy, knihy a časopisy. Většina z nich bude určena pro věkovou kategorii 12-16 let, ostatní bude buď pro malé děti(jako inspirace pro ty, kteří chtějí udělat radost svému mladšímu sourozenci), nebo pro dorost a dospělé. Budu vždy psát o tom, co jsem viděla nebo četla. A čím začnu? Začnu horory. Budu ráda za komentáře k tomuto nápadu i k jednotlivým recenzím.
Vaše depojeblog

Vampire!

24. září 2012 v 16:31

Charakter člověka

13. září 2012 v 17:29 | depojeblog |  Má vlastní literární tvorba
Jak poznáte, jaký je charakter člověka ve skutečnosti? Pod slupkou přetvářky se něco skrývá, ale co?
Předmluva-Událost
Byla to obrovská událost, raketoplán Vekla vyletěl do vesmíru, byl sice o poznání menší než jakýkoli americký raketoplán, ale přesto. Nezapomínejme, že se nacházíme v Česku, respektive v Modřanech.

Nový design

11. září 2012 v 22:36 | depojeblog
Našel by se někdo hodný, kdo mi zdarma či za reklamu na jeho blog udělá nový vzhled celé stránky, včetně menu? Chtěla bych design se Simpsonovými, ne přeplácané prosím.
Ocením i tipy na takové lidi. Díky.